Jaki prezent na drugie urodzinki? post thumbnail

Urodziny dziecka to w większości rodzin spore wydarzenie. Im dziecko jest młodsze, tym święto to wzbudza więcej emocji. Do solenizanta zjeżdża się najbliższa rodzina, dziadkowie, wujkowie i ciocie, ich dzieci. Wszyscy celebrują urodzinki, spajające członków rodziny, tworząc w ten sposób pamiętającą o sobie nawzajem wspólnotę. 

Co kupić na urodziny dwulatka? 

Nie da się jednak ukryć, że to przede wszystkim pierwsze urodzinki celebruje się najefektowniej. Dziecko otrzymuje zwykle mnóstwo prezentów, które kupuje się bez większego namysłu. Jednak gdy przychodzą drugie urodziny i kolejne, zakup prezentów sprawia wszystkim coraz większy kłopot .Rodzina radzi sobie zwykle w ten sposób, że delikatnie wypytuje rodziców o ich największe potrzeby związane z dzieckiem, mając nadzieję, że w ten sposób rozwiążą problem. Tymczasem najlepszym wyjściem z sytuacji jest analiza upodobać malucha, które już jako dwulatek samodzielnie chodzi, mówi, lubi bawić się określonymi zabawkami. By jednak nie powielać pomysłów, warto również zweryfikować cechy rozwojowe dziecka w takim wieku, jego możliwości poznawcze i naśladowcze. W sklepach z zabawkami, sięgając po opisy kolejnych przedmiotów, warto czytać porady, które dokładnie mówią, dla jakiego wieku dana zabawka jest przeznaczona. 

Co kupić dwulatce na urodziny? 

Urodziny dwulatka zwykle generują dwa rodzaje prezentów, z wyraźnym podziałem na płeć dziecka. Zwykle chłopczyk otrzymuje różnego rodzaju pojazdy, które wymagają z jego strony obsługi. Wozy strażackie, karetki pogotowia, śmieciary, pociągi, betoniarki, samochody wyścigowe, robiące dużo hałasu i zamieszania pod nogami.

Prezent dla dwulatki na urodziny natomiast także jest przewidywalny. Dziewczynki w tym wieku lubią naśladować swoje mamy. Opiekują się więc swoimi lalkami, przebierają je, przygotowują dla nich posiłki. Prowadzą z nimi dialogi na podobieństwo rozmów, jakie prowadzą ze swoimi mamami. To dlatego wózek dla lalek dla 2 latka dopełnia tę sferę. Wózek, do którego można włożyć swoją ulubioną lalkę i wyprowadzić ją na spacer, to spełnienie marzeń małej dziewczynki w tym wieku. Jak każde dziecko musi ono bez przerwy czym się zajmować, również na spacerze. Wózek dla lalek, który będzie sprawnie poruszał się pod drodze, sprawi, że dziecko będzie tym chętniej wychodziło na spacer. 

Drugie urodziny dziecka

Dwuletnie dziecko potrafi już sprawnie chodzić, umie również pchać przed sobą wózek z lalkami. jeden warunek musi być jednak spełniony, wózek powinien być przystosowany do poruszania się po chodniku. W przeciwnym razie prezent sprawi dziecku radość tylko na chwilę, a mamie spory kłopot, gdy będzie musiała sama pchać go na spacerze. 

Wózek dla lalek to również kopalnia wielu innych kolejnych prezentów. Do niego kupuje się pościel, drobne akcesoria, parasolki, torby na podręczne przedmioty, etc. a przede wszystkim kolejne lalki, które wielkością będą do niego pasować. W ten sposób dziewczynka będzie jeszcze długo myśleć o nim jak o swojej ulubionej zabawce w domu i na spacerze. 

Kategoria:

Inne artykuły

Jak przygotować dziecko na pierwszy dzień w żłobku?
Posłanie naszego dziecka do żłobka to jedna z trudniejszych decyzji, jaką muszą podjąć rodzice. Bardzo
Czy podróżowanie w czasie w ciąży jest bezpieczne?
Ciąża to niewątpliwie szczególny czas w życiu kobiety. Uroki ciąży towarzyszą jej w każdej chwili